Pasaulyje

2017.09.07 14:51

Vokietija įvardijo, kiek, jos manymu, karių dalyvaus „Zapad“

ELTA 2017.09.07 14:51

Vokietija ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija į šį mėnesį vyksiančias karines pratybas „Zapad“ ketina išsiųsti per 100 tūkst. karių. Taip užginčijo Maskvos versiją, kad pratybose dalyvaus tik 13 tūkst. Rusijos ir Baltarusijos kariškių, informuoja „Reuters“.

Rugsėjo 14–20 dienomis Baltarusijoje, Baltijos jūroje, vakarinėje Rusijos dalyje ir Kaliningrado srityje vyksiančios pratybos „Zapad“ kelia nerimą NATO. Aljanso susirūpinimo nemažina Maskvos tikinimai, kad jos pajėgos inscenizuos grynai gynybinį scenarijų.

„Negalima nuginčyti, kad matome Rusijos pajėgumų ir galios demonstravimą“, – Taline vykstančiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime sakė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.

„Tuo abejojantiems siūlau pažiūrėti į didelį „Zapad“ dalyvaujančių karių skaičių: daugiau kaip 100 tūkstančių“, – sakė ji spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo kartu su Prancūzijos gynybos ministre Florence Parly.

Nors Baltijos šalys ne kartą reiškė susirūpinimą, kad pratybose dalyvaus didesnis, nei skelbiama, karių skaičius, ir nors NATO generalinis sekretorius taip pat mano, kad pratybų dalyvių skaičius viršys 13 tūkst., U. von der Leyen buvo pirmoji iš aukštų Vakarų šalių politikų, viešai prabilusių apie tai, ką NATO laiko tikruoju mokymų mastu.

Pagal tarptautines sutartis toks skaičius leistinas, tačiau į tokio masto pratybas privalu pakviesti tarptautinius stebėtojus.

Tačiau Rusija teigia, kad į mokymus, kuriuose dalyvauja mažiau nei 13 tūkst. karių, stebėtojų kviesti nebūtina.