Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.07 07:40

Teismas svarstys sprendimą surengti referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.09.07 07:40

Ispanijos konstitucinis teismas ketvirtadienį turėtų svarstyti Katalonijos parlamento sprendimą surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės. Tačiau, pasak Ispanijos žiniasklaidos, tikėtina, kad teismas Katalonijos politikų norus blokuos.

Po aršių ir ilgų ginčių katalonų parlamentas nusprendė referendumą surengti spalio 1-ąją. Katalonijos regionas ir taip turi daug autonominių teisių, tačiau dabartinė valdžia nori visiškai atsiskirti nuo Ispanijos.

Referendumą blokuoti nori centrinė Ispanijos valdžia ir, ko gero, tai bus padaryta dar ketvirtadienį.

Katalonijos parlamente aršiai ir ilgai ginčijosi daugumą turintys referendumo šalininkai ir opozicijoje esantys jo priešininkai. Pastarieji laiko referendumą nekonstituciniu ir tvirtino, kad nepriklausomybės klausimas skelia Kataloniją pusiau ir jokiais būdais negali būti svarstomas parlamente. Prieš balsavimą šie parlamento nariai protestuodami paliko posėdžių salę. 

Ispanijos vyriausybės viceprezidentė Soraya Saenz de Santamaria teigė, kad „Katalonijoje mirė demokratija bei buvo suvažinėtos katalonų ir ispanų teisės“. Nepriklausomybės šalininkai savo ruožtu tvirtina, kad demokratijoje nuomonės išreiškimas niekada nebuvo laikomas nusikaltimu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi