Pasaulyje

2017.09.06 15:52

Uraganas Irma smogė Karibų regiono saloms

BNS2017.09.06 15:52

Uraganas Irma trečiadienį smogė Karibų regione esančioms Šv. Bartolomėjaus bei Šv. Martyno saloms ir sukėlė jose smarkių potvynių, informavo Prancūzijos meteorologijos biuras.

Pasak meteorologų, pakrantes itin smarkiai talžo bangos.

Specialistų teigimu, Prancūzijos valdomą Šv. Bartolomėjaus salą pasiekusios audros vėjai gūsiuose siekia 244 km per valandą greitį.

Irma šioje saloje siautėjo apie pusantros valandos, o uragano centrui nuslinkus, vietovėje įsitvyrojo bauginanti ir apgaulinga ramybė, sakė vietos meteorologas Jerome`as Lecou.

Prancūzijos vyriausybė jau anksčiau išreiškė susirūpinimą dėl tūkstančių žmonių, atsisakiusių pasitraukti į saugias vietas Šv. Bartolomėjaus ir Šv. Martyno salose. Pastarąją teritoriją valdo Prancūzija ir Nyderlandai.

Tuo tarpu perspėjimas dėl aukščiausios kategorijos uragano buvo paskelbtas į pietryčius nuo tų salų esančioje Gvadelupoje. Vietos pareigūnai perspėja apie pavojingą jūrą ir galimas smarkias liūtis.

Toliau Irma nuslinko Didžiosios Britanijos valdomos Angilijos salos, Britų Mergelių salų bei rytinio Puerto Riko pakraščio link, nurodė pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt