Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.06 14:50

JT: Sirijos vyriausybė Chan Šeichūne panaudojo zarino dujas

ELTA 2017.09.06 14:50

Sirijoje vykstančio pilietinio karo metu šalies pajėgos daugiau kaip du tuzinus kartų naudojo cheminius ginklus, įskaitant ir pražūtingą cheminę ataką Chan Šeichūne, kuri išprovokavo JAV raketų smūgį karinei bazei Sirijos vakaruose, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tyrėjai, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.  

Labiausiai apibendrinančiose išvadose JT tyrimo komisija dėl Sirijos teigė, kad Sirijos vyriausybės karo lėktuvas balandį paskleidė virš Chan Šeichūno Idlibo provincijoje zarino dujas. Ši cheminė ataka nusinešė daugiau kaip 80 civilių gyvybes.

„Vyriausybės pajėgos ir toliau laikėsi cheminių ginklų naudojimo prieš civilius opozicijos kontroliuojamose teritorijose modelio. Daugiausiai gyvybių pareikalavusios atakos metu Chan Šeichūne, Idlibo provincijoje, Sirijos oro pajėgos panaudojo zarino dujas, kurios pražudė keliasdešimt žmonių, iš kurių didžioji dalis buvo moterys ir vaikai“, - skelbiama JT tyrimo komisijos ataskaitoje.

Jau anksčiau buvo nustatyta, kad atakos metu buvo panaudotos nervus paralyžiuojančios zarino dujos, tačiau nebuvo skelbiama, kas yra atsakingas už jos įvykdymą.

Visuose JT tyrimuose teigiama apie 33 cheminių ginklų atakas Sirijoje. 27 atakos yra priskiriamos Sirijos prezidento Basharo al-Assado vyriausybės pajėgoms. B. al-Assado vyriausybė nuolat neigia naudojanti cheminius ginklus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi