Pasaulyje

2017.09.06 14:05

Ispanija ir Marokas skelbia išardę atakas planavusią džihadistų kuopelę

BNS 2017.09.06 14:05

Ispanijos ir Maroko pareigūnai suėmė šešis asmenis, galimai susijusius su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), kurie aktyviai rengėsi didelio masto atakoms, trečiadienį pranešė Ispanijos vidaus reikalų ministerija.

Maroko vidaus reikalų ministerija savo ruožtu informavo, kad penki įtariamieji buvo sulaikyti Maroko Nadoro mieste, o dar vienas – Meliljoje, vienoje iš Ispanijos valdų Afrikos šiaurėje.

Penki sulaikytieji yra marokiečiai, o šeštas – marokiečių kilmės ispanas, nurodė Ispanijos vidaus reikalų ministerija.

Įtariama, kad tai kuopelei vadovavo 39 metų vyras iš Meliljos. Jis buvo suimtas trečiadienį Maroke. Teigiama, kad jis užverbavo kelis jaunuolius iš mokymų centro, kur pats dirbo, ir rengė juos pasitelkęs IS propagandinę medžiagą.

Tyrėjai išsiaiškino, kad kuopelė planavo išpuolius Maroke bei Ispanijoje. Jie slapta susitikinėdavo naktimis bei rengėsi atakoms, per kurias ketino panaudoti peilius, sakoma Maroko vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Ministerija pažymi, kad abiejose šalyse šiuo metu yra išaugusi terorizmo grėsmė, o iš savo bastionų Irake ir Sirijoje stumiama „Islamo valstybė“ stengiasi rengti vis daugiau operacijų užsienyje.

Ši sulaikymo operacija buvo surengta praėjus kelioms savaitėms po to, kai Barselonoje ir netoliese esančiame pajūrio kurorte per marokiečių kilmės ekstremistų išpuolius žuvo 16 žmonių.

Kol kas nėra informacijos, kad sulaikytieji būtų susiję su pastarųjų atakų vykdytojais.

Nuo 2015-ųjų vidurio Ispanijoje buvo suimta beveik 200 žmonių, įtariamų sąsajomis su ekstremizmu.