Pasaulyje

2017.09.05 17:44

Kambodžos opozicijos lyderiui pareikšti kaltinimai valstybės išdavyste ir šnipinėjimu

BNS2017.09.05 17:44

Kambodžos teismas šalies opozicijos lyderiui Kem Sokhai antradienį pareiškė kaltinimus valstybės išdavyste ir šnipinėjimu dėl įtariamo sąmokslo su neįvardytais užsieniečiais.

Jei bus pripažintas kaltu, jam gresia iki 30 metų kalėjimo.

Kem Sokha kaltinamas tuo, kad nuo 1993-ųjų dalyvavo „slaptame sąmoksle“ su asmenimis iš užsienio, rašoma teismo išplatintame pareiškime.

Teismas nusprendė, kad įrodymai apie šį sąmokslą yra pakankamai svarūs, kad opozicinės Kambodžos nacionalinio gelbėjimo partijos (CNRP) lyderiui būtų galima pateikti kaltinimus „valstybės išdavyste ir šnipinėjimu“.

Kem Sokha buvo suimtas sekmadienį paryčiais savo namuose Kambodžos sostinėje.

Keliomis valandomis vėliau šalies premjeras Hun Senas apkaltino opozicijos lyderį veikiant išvien su Jungtinėmis Valstijomis, tačiau jokių šio teiginio įrodymų jis nepateikė.

Po netikėto Kem Sokhos arešto Kambodžoje ir toliau auga politinė įtampa.

Premjero oponentai, nevyriausybinės organizacijos ir kritiška žiniasklaida artėjant kitąmet vyksiantiems visuotiniams rinkimams yra slopinami bylomis bei grasinimais.

Hun Senas siekia išsilaikyti savo poste, kurį užima jau tris dešimtmečius, ir mėgina pažaboti augantį CNRP populiarumą.

Pirmadienį vienas paskutinių nepriklausomų karalystės laikraščių „The Cambodia Daily“ buvo uždarytas dėl mokesčių vengimo, tačiau leidinys tvirtina, kad šie kaltinimai buvo sufabrikuoti dėl kritiškų straipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.