Pasaulyje

2017.09.05 11:29

Musulmonų rohinjų padėtis Mianmare paskatino tarptautinius protestus

ELTA2017.09.05 11:29

Smurtas prieš musulmonus rohinjus Mianmare sukėlė tarptautinį pasipiktinimą ir protestus keliose musulmoniškose šalyse, tarp jų ir Čečėnijoje. Grozno mieste protestavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, plakatuose anglų kalba buvo parašyta „nutraukite smurtą“ ir „pasauli, pabusk“, informuoja „Euronews“.

Naujausia smurto banga Šiaurės vakarinėje Mianmaro Rachijų valstijoje kilo rugpjūčio 25 d., musulmonų rohinjų sukilėliams atakavus keliasdešimt policijos postų ir armijos bazę. Tai išprovokavo karinį atsaką ir susirėmimus, žuvo mažiausiai 400 žmonių, tūkstančiai musulmonų rohinjų bėga į Bangladešą.

Mianmaras teigia teisėtai kovojantis su musulmonų rohinjų teroristais, atsakingais už atakas.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, daugėja iš Mianmaro į Bangladešą bėgančių musulmonų rohinjų. Pastarąsias 24 valandas atvyko daugiau kaip 35 tūkst. rohinjų pabėgėlių, o nuo rugpjūčio 25 d. nuo smurto Rachijų valstijoje į Bangladešą atvyko jau per 123 tūkst. musulmonų rohinjų. 

Rohinjų pabėgėliai kaltina Mianmaro institucijas etniniu persekiojimu. Vargingiausias Mianmaro regionas – Rachijų valstija – yra namais daugiau kaip milijonui musulmonų rohinjų, tačiau daugiausia gyventojų budistų turinčiame Mianmare jie susiduria su dideliais apribojimais. Čia jau ne vienerius metus tvyro įtampa tarp rohinjų mažumos ir gyventojų daugumos. Daugelis vietos budistų juos smerkia ir laiko nelegaliais migrantais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt