Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.05 11:05

Tyrimas: dauguma rusiškų „Twitter“ žinučių apie Baltijos šalis – fiktyvios

BNS 2017.09.05 11:05

Daugumą rusiškų žinučių socialiniame tinkle „Twitter“ apie NATO ir Baltijos šalis parašoma iš netikrų paskyrų, rodo tyrimo, atlikto Rygoje įsikūrusio Aljanso strateginės komunikacijos kompetencijos centro (STRATCOM), rezultatai.

STRATCOM ištyrė nuo kovo 1-osios iki rugpjūčio 30-osios rusų kalba parašytas „Twitter“ žinutes, kuriose minima NATO veikla Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Analitikai nustatė, kad daugiau kaip keturi penktadaliai tų žinučių buvo paskelbti iš netikrų paskyrų – vadinamųjų interneto botų.

Per šį pusės metų laikotarpį iš 4 200 rusiškų „Twitter“ žinučių, kuriose buvo minimos Estija ir NATO, net 87 proc. buvo paskelbtos specialių internetinių programų. 85 proc. iš 2 600 rusiškų žinučių, kuriose buvo kalbama apie Latviją ir Aljansą, taip pat paskelbė vadinamieji botai.

Iš netikrų paskyrų buvo paskelbta ir 80 proc. iš 1 800 pranešimų rusų kalba apie Lenkiją ir NATO bei 81 proc. iš 1 600 žinučių, kuriose minima Aljanso veikla Lietuvoje.

Tyrimo rezultatai parodė, kad 70 proc. „Twitter“ paskyrų, skelbiančių pranešimus rusų kalba, yra automatinės programos, o tokių paskyrų, skelbiančių žinutes anglų kalba, tėra 28 procentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi