Pasaulyje

2017.09.05 10:05

Vokietijoje priešrinkiminiai debatai sukėlė Turkijos pyktį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.05 10:05

Vieninteliai Vokietijos priešrinkiminiai debatai buvo tokie nuobodūs, kad spauda ironizuoja, jog krikščionys demokratai ir socialdemokratai jau dabar gali pratęsti didžiąją koaliciją dar ketveriems metams. Likus trims savaitėms iki Bundestago rinkimų kairiųjų lyderiui Martinui Schulzui tai buvo paskutinė galimybė sumažinti atsilikimą nuo kanclerės Angelos Merkel, bet apklausos ją pripažino nugalėtoja. Vis dėlto jų abiejų ryžtas nutraukti Turkijos stojimo derybas su Europos Sąjunga dar padidino įtampą su Ankara.

Per pusantros valandos pasirodymą M. Schulzas, regis, dažniau A. Merkel pritarė negu prieštaravo. Kai pamėgino įgelti, kad užpernai dėl migrantų bangos priėmimo reikėjo glaudžiau tartis su kaimynėmis, A. Merkel atkirto, kad kanclerio gyvenime esama akimirkų, kai sprendimus priimti reikia greitai. Debatų piku tapo netikėti jo žodžiai, kad reikia nutraukti stojimo derybas su Turkija.

„Pasiekėme tašką, kai turime nutraukti finansinius ir ekonominius ryšius, muitų sąjungą ir stojimo derybas. To negalime daryti vieni, turime kalbėtis su savo partneriais Europoje. Manau, būsimasis kancleris privalo apsaugoti Vokietiją ir Turkijai pasakyti, kad peržengtos visos raudonosios linijos, todėl ji negali tapti Europos Sąjungos nare“, – debatuose tvirtino Vokietijos socialdemokratų partijos pirmininkas M. Schulzas.

A. Merkel iš pradžių dar sakė, kad vien dėl rinkimų kampanijos nedera gadinti ir šiaip įtemptų santykių su NATO sąjungininke, kuri jau yra suėmusi 11 Vokietijos piliečių dėl politinių kaltinimų. Bet paskui netikėtai grįžo prie temos ir pareiškė, kad Turkija strimgalviais tolsta nuo demokratijos.

Plačiau apie priešrinkiminius debatus Vokietijoje – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.