Pasaulyje

2017.09.04 17:03

Šveicarija siūlosi tarpininkauti sprendžiant Šiaurės Korėjos krizę

ELTA2017.09.04 17:03

Siekiant išspręsti Šiaurės Korėjos krizę, neutrali Šveicarija yra pasiruošusi tarpininkauti, pirmadienį pareiškė Šveicarijos prezidentė Doris Leuthard, informuoja „The Independent“.

Prezidentė teigė, kad demarkacijos zonoje tarp Pietų ir Šiaurės Korėjos buvo dislokuotos Šveicarijos pajėgos. Bet, D. Leuthard manymu, Kinija ir Jungtinės Amerikos Valstijos taip pat turi prisiimti dalį atsakomybės. Šveicarijos lyderės teigimu, sankcijos nepadėjo įtikinti Pchenjano atsisakyti branduolinių ginklų programos.

„Manau, iš tiesų pats metas dialogui. Esame pasiruošę pasiūlyti tarpininko vaidmenį. Ateinančiomis savaitėmis labai daug kas priklausys nuo to, kokios įtakos krizėje turės JAV ir Kinija“, – per spaudos konferenciją Berne sakė D. Leuthard.

Praėjus dienai po šeštojo ir galingiausio Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo ir pastebėjus ženklų, kad Šiaurės Korėja ruošiasi paleisti daugiau raketų, Seulas pirmadienį pranešė kalbėjęsis su Vašingtonu apie lėktuvnešių ir strateginių bombonešių dislokavimą Korėjos pusiasalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.