Pasaulyje

2017.09.04 16:55

Atsistatydino Taivano ministras pirmininkas

BNS2017.09.04 16:55

Taivano ministras pirmininkas Lin Chuanas įteikė atsistatydinimo pareiškimą šalies prezidentei Tsai Ing-wen, žengdamas žingsnį, kuris turėtų padėti vyriausybei susigrąžinti visuomenės paramą.

Prezidentūros pranešime sakoma, kad Lin Chuanas pareiškimą įteikė sekmadienį, pareiškęs, kad „įvykdė savo laikotarpio užduotis“, o prezidentė jo prašymą patenkino.

Kalbos apie Lin Chuano pakeitimą kitu vyriausybės vadovu sklandė jau kurį laiką. Vyriausybės populiarumas nukentėjo dėl virtinės prieštaringai vertinamų reformų – nuo atostogų laiko sutrumpinimo iki pensijų sistemos pertvarkymo, taip pat ir dėl prastėjančių Taivano santykių su Kinija.

Pernai gegužę Taivano prezidente tapus Pekino atžvilgiu skeptiškai nusiteikusiai Tsai Ing-wen, Pekinas nutraukė visus oficialius ryšius su jos vyriausybe. Dabar šalį valdanti prezidentės Demokratinė pažangos partija (DPP) pasisako už nepriklausomybę ir atsisako oficialiai pripažinti, kad Taivanas yra „vienos Kinijos“ dalis.

Tuo metu Kinija laiko Taivaną atsiskyrusia provincija, kurią reikėtų susigrąžinti, prireikus – ir jėga.

Prezidentės Tsai Ing-wen populiarumas smuko ir dabar siekia vos 30 proc., rodo kelių naujausių visuomenės apklausų rezultatai. Nors pernai gegužę, kai ji atėjo į valdžią, ją palaikė beveik 70 procentų gyventojų.

Kai kurie DPP partijos nariai dėl tokio nuosmukio kaltino nepopuliarų šalies premjerą.

Remiantis praėjusį mėnesį paskelbtais TVBS apklausos rezultatais, Lin Chuaną palaikė rekordiškai maža dalis apklaustųjų – tik 18 proc. Tuo tarpu 44 proc. apklausos dalyvių išreiškė nuomonę, kad premjerą reikėtų pakeisti, o 26 proc. pasisakė prieš pakeitimą.

Kalbama, kad ekonominį išsilavinimą turintis Lin Chuanas, buvęs šalies finansų ministras, gali tapti kitu Taivano centrinio banko valdytoju. Tačiau pirmadienį jis pareiškė neketinąs siekti kokio nors valdžios posto ateityje.

Atsistatydinusio premjero įpėdinis turėtų būti paskelbtas antradienį. Manoma, kad juo gali tapti populiarusis pietinio Tainano miesto meras Wiliamas Lai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.