Pasaulyje

2017.09.04 13:00

Kinija: D. Trumpo grasinimas nutraukti prekybą su Pchenjaną remiančiomis šalimis – nepriimtinas

ELTA2017.09.04 13:00

Kinija pirmadienį pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimas nutraukti prekybos ryšius su šalimis, turinčiomis verslo santykių su Šiaurės Korėja, yra nepriimtinas ir nesąžiningas, informuoja naujienų agentūra AP.

D. Trumpas sekmadienį tviteryje pareiškė, kad JAV svarsto galimybę laikinai nutraukti prekybos saitus su visomis šalimis, palaikančiomis verslo ryšius su Pchenjanu. Tai jis pareiškė Šiaurės Korėjai atlikus šeštąjį – ir iki šiol galingiausią – branduolinį bandymą.

JAV prezidento pareiškimas interpretuojamas kaip netiesioginis grasinimas artimiausiai Pchenjano sąjungininkei ir komercinei partnerei Kinijai.

„(Kinija laiko) nepriimtina situaciją, kai, viena vertus, stengiamės taikiai išspręsti šį klausimą, bet, kita vertus, mūsų pačių interesams taikomos sankcijos ir jie statomi į pavojų“, – pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

„Tai neobjektyvu ir nesąžininga“, – pridūrė jis.

Nors D. Trumpas ir tikina, kad galimybė nutraukti prekybą su Pchenjano partnerėmis svarstoma, tai būtų itin radikalus žingsnis, nes per mėnesį Jungtinės Valstijos iš Kinijos importuoja prekių už 40 mlrd. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt