Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.04 11:27

Yra ženklų, kad Š. Korėja ruošiasi paleisti daugiau balistinių raketų

15min.lt 2017.09.04 11:27

Šiaurės Korėjai sekmadienį išbandžius galingą vandenilio bombą, ekspertai teigia, kad yra ženklų, jog Pchenjanas paleis daugiau balistinių raketų, praneša BBC.

Sekmadienį Šiaurės Korėja atliko vandenilio bombos bandymą, sukėlusį 6,3 balo stiprumo žemės drebėjimą.

Šiaurės Korėjos šio sekmadienio branduolinio bandymo galingumas buvo maždaug 50 kilotonų, pirmadienį Pietų Korėjos parlamentą informavo Gynybos ministerijos pareigūnai.

Tai reikštų, kad sprogimas buvo penkiskart galingesnis už ankstesnį Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą, kuris buvo atliktas pernai rugsėjį, ir daugiau kaip triskart galingesnis už JAV atominę bombą, 1945 metais nušlavusią Hirošimą Japonijoje.

Praeitą antradienį Pchenjanas pasaulį sunerimti privertė tuomet, kai Šiaurės Korėjos paleista raketa praskriejo virš žemyninės Japonijos dalies.

Savo ruožtu JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas perspėjo Šiaurės Korėją, kad JAV turi „gausybę“ pasirinkimų, kaip sunaikinti Šiaurės Korėją. Anot jo, į bet kurią didesnę grėsmę JAV ar jos sąjungininkams būtų atsakyta „didžiuliu“ kariniu atsaku, kuris būtų triuškinantis.

Jis teigė, kad Donaldo Trumpo administracija nenori jokios šalies, įskaitant ir Šiaurės Korėją, sunaikinimo. Į klausimą, ar karas neišvengiamas, jis neatsakė.

Radiacijos padidėjimo neužfiksuota

Japonija ir Kinija pirmadienį paskelbė po Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo dar neužfiksavusios jokio radiacijos atmosferoje padidėjimo, nors nuogąstaujama, kad per „kolapsą“ po požeminio sprogimo galėjo įvykti nuotėkis.

Japonijos vyriausiasis ministrų kabineto sekretorius Yoshihide Suga žurnalistams sakė, kad nei „stebėjimo postuose visoje šalyje“, nei tiriant oro pavyzdžius, kuriuos po sekmadienio sprogimo paėmė oro pajėgos, „nebuvo užfiksuota nieko ypatinga“.

Kinijos aplinkos ministerija pirmadienį pranešė, kad radiacijos lygis prie jos sienos su Šiaurės Korėja taip pat yra normalus.

„Stebėjimo rezultatai rodo, kad šis Šiaurės Korėjos branduolinis bandymas kol kas nepadarė jokio poveikio mūsų šalies aplinkai ar visuomenei“, – savo oficialiame tinklapyje parašė ministerija.

Japonijos gynybos ministras Itsunori Onodera sekmadienį sakė, kad Tokijas pasiuntė lėktuvus, galinčius aptikti radioaktyviąsias daleles.

Nuogąstavimai dėl nuotėkio po Šiaurės Korėjos įvykdyto sprogimo, kurį Pchenjanas pavadino sėkmingu vandenilinės bombos bandymu, kilo Kinijos stebėtojams netrukus po pradinio žemės drebėjimo, kurį sukėlė sprogimas, užfiksavus antrą požeminį smūgį.

Pasak stebėtojų, antrą, 4,6 balo smūgį galėjo sukelti „kolapsas“ – uolienų virš požeminio sprogimo vietos įgriuvimas.

Sekmadienio sprogimas buvo daug galingesnis už visus ankstesnius Šiaurės Korėjos branduolinius bandymus; jį pajuto Kinijos miestų gyventojai ir už šimto kilometrų nuo Šiaurės Korėjos sienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi