Pasaulyje

2017.09.04 08:44

Teksaso gubernatorius įvardijo, kokia gali būti uragano Harvio žala

ELTA 2017.09.04 08:44

Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas pareiškė, kad norint likviduoti uragano Harvio padarinius valstijai prireiks astronominės sumos – apie 180 mlrd. JAV dolerių, informuoja BBC.

Pasak G. Abbotto, Harvis pridarė netgi didesnių nuostolių nei uraganas Katrina, nusiaubęs Naujojo Orleano miestą 2005 metais.

Tuo tarpu Federalinės nepaprastųjų situacijų agentūros vadovas Brockas Longas perspėjo, kad nukentėjusioms nuo potvynių valstijoms neverta tikėtis, jog jų sąskaitas apmokės Vašingtonas.

Pasak B. Longo, uraganas Harvis turėtų tapti aliarmo signalu vietos valdininkams.

Tuo tarpu Teksase ir kaimyninėje Luizianoje, nors potvynio vanduo dar ligi galo neatslūgo, jau vyksta atstatomieji darbai.

Galingas uraganas Teksasui smogė prieš savaitę, nusinešęs mažiausiai 47 žmonių gyvybes. Dar apie 43 tūkst. žmonių liko be pastogės ir gyvena laikinose prieglaudose.

JAV vyriausybė iš Kongreso jau paprašė 7,85 mlrd. dolerių sumos, kuri padengtų pirmines atstatomųjų darbų išlaidas. G. Ebotas šią sumą pavadino pirminiu įnašu. Anksčiau gubernatorius jau buvo užsiminęs, kad Teksasui gali prireikti per 125 mlrd. dolerių, bet sekmadienį žalos vertinimą jis peržiūrėjo. 

„Katrina, kiek pamenu, pridarė daugiau nei 120 mlrd. dolerių žalos, bet kalbant apie nuo dabartinio uragano nukentėjusius namus ir privatų verslą, mano manymu, atkuriamieji darbai kainuos per 120 mlrd. dolerių, – gali prireikti 150–180 mlrd. dolerių“, – pareiškė jis interviu televizijos kanalui „Fox News“.