Pasaulyje

2017.09.04 08:12

Po Š. Korėjos branduolinio bandymo P. Korėja surengė pratybas

Šiaurės Korėjai sekmadienį atlikus branduolinį bandymą, kaimyninė Pietų Korėja šiandien surengė balistinių raketų pratybas. Buvo imituojamas Pchenjano branduolinio arsenalo puolimas. 

Pietų Korėjos pratybų tikslas – pasiruošti Pchenjano branduolinių objektų sunaikinimui. Per manevrus iš žemės ir oro buvo šaudomos raketos į Rytų Kinijos Jūrą. Analitikai aiškina, kad taip Seulas demonstruoja, kad yra budrus ir pasiruošęs reaguoti. 

Apie mokymus pranešta po to, kai artima Pietų Korėjos sąjungininkė – Jungtinės valstijos – pareiškė esančios pasiruošusios suduoti galingą karinį atkirtį bet kokiai Šiaurės Korėjos grėsmei. Ši retorika išsakyta reaguojant į branduolinį bandymą, kai Pchenjanas savo teritorijoje po žeme susprogdino galingą vandenilinę bombą. 

Reaguodama į situaciją, Jungtinių tautų Saugumo Taryba renkasi į neeilinį posėdį – Pietų Korėja ir Japonija pranešė, kad Pchenjanui bus siekiama griežčiausio atsako. Organizacija Šiaurės Korėjai dar neseniai pritaikė naujas ekonomines sankcijas, nors nuo tolesnių provokacijų jos Pchenjano neatbaidė.