Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.04 07:57

D. Trumpas Š. Korėjai: JAV pasirengusios panaudoti branduolinius pajėgumus

BNS 2017.09.04 07:57

Jungtinės Valstijos yra pasirengusios panaudoti savo branduolinius pajėgumus, jeigu Šiaurės Korėja toliau kels grėsmę Vašingtonui ar jo sąjungininkams, sekmadienį įspėjo Baltieji rūmai.

Po pastarojo provokacinio Šiaurės Korėjos bandymo JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasikalbėjo telefonu su Japonijos vyriausybės vadovu Shinzo Abe, nurodė Baltieji rūmai.

Valstybių lyderiai aptarė Šiaurės Korėjos paskelbtą pareiškimą, kad ji rugsėjo 3 dieną sėkmingai išbandė vandenilinę bombą, kurią gali nešti raketa, ir kad šis kol kas galingiausias jos branduolinis bandymas buvo „visiška sėkmė“.

Pasak Baltųjų rūmų, D. Trumpas ir Sh. Abe pasmerkė „destabilizuojančius ir provokacinius Šiaurės Korėjos veiksmus“, patvirtino „nepajudinamus bendros gynybos įsipareigojimus“ ir pažadėjo glaudžiai bendradarbiauti.

„Prezidentas D. Trumpas patvirtino Jungtinių Valstijų įsipareigojimą ginti mūsų tėvynę, jos teritorijas ir sąjungininkus, šiam tikslui panaudojant visus mūsų turimus diplomatinius, įprastinius ir branduolinius pajėgumus“, – rašoma Baltųjų rūmų išplatintame pranešime.

Anksčiau sekmadienį JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas perspėjo, kad bet kokiai grėsmei Jungtinėms Valstijoms, Guamui ar JAV sąjungininkams bus duotas „didžiulis karinis atsakas“.

Šiaurės Korėja, susprogdinusi tai, ką pavadino raketai tinkama vandeniline bomba, smarkiai padidino ir taip įtemptą konfrontaciją su Vašingtonu.

JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad buvo užregistruotas 6,3 balo „sprogimas“ – daug galingesnis nei visi ankstesni penki Šiaurės Korėjos branduoliniai bandymai.

Liepos mėnesį Šiaurės Korėja du kartus sėkmingai išbandė tarpžemynines balistines raketas, padarydama dar vieną šuolį kalbant apie galimybes smogti žemyninei JAV teritorijos daliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi