Pasaulyje

2017.09.03 15:19

Atlanto vandenyne siaučia galingas uraganas Irma

15min.lt2017.09.03 15:19

Uraganas Irma sukasi Atlanto vandenyne, ir kol kas labai sunku nuspėti, kur jis gali pasukti, rašo CNN.

Iki sekmadienio ryto Irma sustiprėjo iki 3 kategorijos uragano. Irma sukasi maždaug 2000 mylių nuo Vakarų Afrikos ir 1000 mylių nuo Pavėjinių Antilų salų rytų. Jos vėjų greitis siekia 185 km/h, pranešė Nacionalinis uraganų centras.

„Manoma, kad Irma bus labai didelis uraganas, kai priartės prie Mažųjų Antilų per artimiausias kelias dienas. Ji sukels šiurkščią bangų mūšą ir jūros priekrantės sroves“, – aiškino Nacionalinis uraganų centras.

Irma taip pat gali sukelti pavojingus vėjus, audras, padaryti įtaką krituliams kai kuriose salose, tačiau dar anksti prognozuoti, kada tai galėtų būti. Tiesa, specialistai Mažųjų Antilų saloms rekomenduoja stebėti uraganą.

Kol kas neaišku, ar Irma padarys įtaką Bahamų Sandraugai ir Amerikai.

„Nepaisant to, kiekvienas uraganui jautriose teritorijose gyvenantis žmogus turėtų pasirūpinti savo uragano planu, nes dabar yra pats pikas“, – rekomendavo Nacionalinis uraganų centras.

Ankstyvą sekmadienį Irma judėjo 24 km/h greičiu.

Tropiniai audringi Irmos vėjai Pavėjinėse Antilų salose gali pradėti pūsti antradienio naktį.

CNN meteorologas Tayloras Wardas sakė, kad kol kas neįmanoma pasakyti, ar Irma kelia grėsmę JAV.

„Neaišku, ar salos jaus tiesioginį uragano poveikį, ar jas palies tik nueinančios audros. Jos taip pat galėtų pasiekti Terską ir Kaikosą, taip pat Bahamas, bet nieko konkretaus apie šiuos regionus nėra žinoma“, – sakė jis.

Nors ir nėra aišku, kur judės Irma, tai yra labai didelis uraganas, todėl, specialisto teigimu, jis vis tiek sukels stiprią bangų mūšą, jūros priekrantės sroves.

Irma yra klasikinis Žaliojo Kyšulio uraganas, kuris susiformuoja prie Žaliojo Kyšulio salų, o tuomet keliauja per visą Atlantą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt