Pasaulyje

2017.09.03 11:57

Vokietijos parlamento rinkimų debatuose sekmadienį susigrums A. Merkel ir M. Schulzas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.09.03 11:57

Likus trims savaitėms iki Vokietijos parlamento rinkimų, sekmadienį šalyje rengiami debatai. Tiesioginiame eteryje susigrums kanclerė Angela Merkel ir pagrindinis jos konkurentas, socialdemokratas Martinas Schulzas.

Lyderių dvikova įprastai susilaukia milijonines auditorijos dėmesio. A. Merkel ir M. Schulzas per ją stengsis įtikinti dar neapsisprendusius rinkėjus, kurių pagal apklausas yra net apie 40 proc.

Kai socialdemokratai savo lyderiu artėjančiuose rinkimuose išsirinko buvusi Europos Parlamento prezidentą M. Schulzą, jo ir partijos populiarumas smarkiai išaugo. Daugelis manė jį esant rimtu kancleres Angelos Merkel konkurentu.

Tačiau pastaraisiais mėnesiais M. Schulzo reitingai krinta, stabili ir patikima kanclerė ir vėl apklausose pelno net 49 proc. rinkėjų palankumą, M. Schulzas – tik 26 proc.

Ekspertai mano, jog socialdemokratas M. Schulzas sekmadienį bandys įtikinti žiūrovus argumentais dėl socialinio teisingumo, kritikuos A. Merkel dėl per švelnaus elgesio su Turkija.

Kanclerė savo ruožtu turėtų, kaip įprasta, pabrėžti stabilumą Vokietijoje, taip pat pasiekimus kovoje su terorizmu bei pabėgėlių integracija.

Visos apklausos rodo, jog A. Merkel turėtų išlikti poste, o į Bundestagą be keturių jau esančių partijų turėtų būti išrinktos dar dvi: liberalai bei nacionalistinė dešinioji partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).