Pasaulyje

2017.09.02 13:21

Baimindamasi Belgijos atominės jėgainės avarijos, Vokietijos Acheno valdžia dalys jodo tabletes

BNS 2017.09.02 13:21

Vieno Vokietijos vakarinio pasienio rajono valdžia dalys jodo tabletes gyventojams, norintiems apsisaugoti nuo potencialios avarijos Belgijoje veikiančioje atominėje jėgainėje, kurstančioje įtampą tarp abiejų kaimynių.

Acheno savivaldybės pareigūnai gavo Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vyriausybės leidimą išdalyti kalio jodido tabletes, Vokietijoje jau seniai tvyrant nerimui dėl Tianžo elektrinės, esančios arčiau nei už 70 km, saugumo. Jeigu pasklistų radioaktyvūs teršalai, šis preparatas apsaugotų nuo jų susikaupimo skydliaukėje, galinčio sukelti vėžį.

Nuo rugsėjo 1-osios iki lapkričio 15-osios jaunesni kaip 46 metų žmonės gali užsiregistruoti internetu ir gauti kuponą jodo tabletėms, kurias galės nemokamai atsiimti vietos vaistinėse.

Belgijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose birželį vyko protestai, per kuriuos reikalauta nedelsiant sustabdyti nusidėvėjusius Tianžo 2-ąjį reaktorių ir Dulio elektrinės 3-iąjį reaktorių. Šie reaktoriai 2012-aisiais buvo išjungti dėl aptiktų tūkstančių mikroįtrūkimų jų korpusuose, bet 2015 metų pabaigoje jie vėl buvo paleisti.

Belgų pareigūnai po virtinės tyrimų ir konsultacijų su tarptautiniais ekspertais leido vėl paleisti reaktorius.

Vokietija planuoja iki 2022 metų išjungti visus savo atominius reaktorius. Kai kurias seniausias savo jėgaines šalis jau uždarė.