Pasaulyje

2017.09.01 22:19

Lenkija paminėjo Antrojo pasaulinio karo pradžią

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.01 22:19

Šiandien Lenkijoje vyko Antrojo pasaulinio karo minėjimo renginiai, kuriuose dalyvavo ir aukščiausi valstybės pareigūnai. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda teigė, kad Antrasis pasaulinis karas primena kur žmoniją nuveda neapykanta.

Lenkijos prezidentas ankstų rytą dalyvavo minėjime Veliunio mieste. Būtent šį miestą 1939 m. rugsėjo 1 d. 4 val. 40 min. pradėjo bombarduoti nacistinės Vokietijos kariuomenė.

„Tokio karo niekada nebuvo iki to momento, kai jis prasidėjo. Šiandien noriu pasakyti, kad tikiuosi, jog toks karas daugiau niekada neįvyks. Turiu vilties, kad šis baisus karas buvo baisi pamoka pasauliui, kur nuveda neapykanta, įžūlumas ir nepaprastas žiaurumas“, – sakė A. Duda.

Vesterplatėje, netoli Gdansko, Lenkijos premjerė dalyvavo kitoje pagerbimo ceremonijoje. Vesterplatėje lenkams per karą pavyko apsiginti net septynias dienas. Ceremonijoje dalyvavo ir Lenkijos premjerė Beata Szydlo.

„Vertybės, kurių Lenkija tvirtai laikėsi ir per karą, buvo grįstos viso žemyno suvienijimu. Jis prasidėjo kaip atsakas į karo baisumą“, – kalbėjo B. Szydlo,

Lenkiją rugsėjo pirmąją vienu metu užpuolė nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga. Vėliau šalyje, kaip ir visose okupuotuose kraštuose, prasidėjo trėmimai, koncentracijos stovyklos, žudynės. Šiandien ceremonijose dalyvavo žmonės, kurie matė ir išgyveno karo baisumus, tokių žmonių lieka vis mažiau. Žmonių, kurie gali priminti, koks iš tiesų baisus yra karas.