Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.01 21:25

Suintensyvėjus Mianmaro pajėgų kovai su rohinjų kovotojais, žuvo beveik 400 žmonių

ELTA 2017.09.01 21:25

Naujausiais duomenimis, per jau savaitę šiaurės vakarinėje Mianmaro dalyje vykstančias kautynes žuvo bemaž 400 žmonių. Tai – turbūt daugiausiai aukų pareikalavęs smurto proveržis, nuo kurio pastaraisiais dešimtmečiais nukentėjo musulmonų rohinjų mažuma, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, iš Mianmaro į kaimyninį Bangladešą pasitraukė apie 38 tūkst. rohinjų. Tiek žmonių paliko šalį per savaitę nuo rohinjų maištininkų ir Mianmaro pajėgų susirėmimų pradžios. Jie kilo maištininkams Rachinų valstijoje užpuolus policijos postus ir kariuomenės bazę ir taip išprovokavus šalies pajėgų kontrpuolimą.

„Rugpjūčio 31 dienos duomenimis, skaičiuojama, kad į Bangladešą pabėgo 38 tūkst. žmonių“, – penktadienį informavo pareigūnai.

Mianmaro kariuomenė teigia vykdanti, pasak jos, teroristų ekstremistų valymą, o šalies saugumo pajėgos paprasčiausiai gina civilius. Tačiau iš Mianmaro bėgantys rohinjai tvirtina, kad šia žudymų ir padegimų kampanija stengiamasi juos išvyti iš šalies.

Šalies kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad per susirėmimus ir po to vykusią kariuomenės operaciją žuvo 370 rohinjų maištininkų, 13 Mianmaro saugumo pajėgų karių, du valdžios pareigūnai ir 14 civilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi