Pasaulyje

2017.09.01 18:40

Kenijos lyderis nesutinka su teismo sprendimu, bet gerbia jį

BNS2017.09.01 18:40

Kenijos prezidentas sako „asmeniškai nesutinkąs“ su penktadienį paskelbtu Aukščiausiojo Teismo nutarimu, kad praėjusį mėnesį vykusių prezidento rinkimų rezultatai yra negaliojantys, tačiau pabrėžia, kad gerbia teismo sprendimą.

Prezidentas Uhuru Kenyatta kritikavo teisėjus sakydamas, kad „šeši žmonės nusprendė eiti prieš žmonių valią“.

U. Kenyatta kreipėsi į tautą po penktadienį ryte paskelbto nutarimo, kuriuo taip pat nurodyta per 60 dienų surengti naujus rinkimus.

Teismas skelbia, kad rinkimų komisijos darbe „rasta neteisėtumų ir neatitikimų“, kai opozicijos lyderis Railas Odinga apskundė balsavimo rezultatus.

Prezidentas Kenijos žmonių pakartotinai paprašė laikytis taikiai šalyje, kur po rinkimų būdavo mirtinų neramumų.

JAV ambasadorius ir kiti diplomatai Kenijoje sako, kad Aukščiausiojo Teismo sprendimas prezidento rinkimų rezultatus paskelbti negaliojančiais „parodė Kenijos demokratijos stiprybę ir įsipareigojimą įstatymo viršenybės principams“.

Bendrą pranešimą paskelbė dvi dešimtys diplomatinių misijų vadovų, tarp kurių yra ir Britanijos, Europos Sąjungos, Prancūzijos ir Vokietijos atstovų.

Teismas skelbia, kad rinkimų komisijos darbe pastebėta „neteisėtumų ir neatitikimų“, ir nurodė, kad per 60 dienų turi būti surengti pakartotiniai rinkimai.

Bendrame diplomatiniame pranešime sakoma, kad „bet kuriuos rinkimų procesus galima tobulinti, ir mes toliau sieksime remti Kenijos institucijas, dirbančias šį svarbų darbą“.

Diplomatai jau buvo pasveikinę prezidentą U. Kenyattą su pergale rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt