Pasaulyje

2017.09.01 15:52

JAV generolas: „Islamo valstybės“ vadas tikriausiai tebėra gyvas

ELTA2017.09.01 15:52

Džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) vadas tikriausiai tebėra gyvas, sako aukšto rango JAV generolas. Taip jis paneigė Rusijos tikinimus, kad grupuotės lyderis tikriausiai buvo nukautas per gegužę Sirijoje jos pajėgų įvykdytą reidą, praneša BBC.

Pasak su IS kovojančios koalicijos vado generolo Stepheno Townsendo, gali būti, kad Abu Bakras Al-Baghdadis slepiasi atokioje Irako ir Sirijos pasienio teritorijoje.

Tikėtina, kad jis pasitraukė iš IS bastionais laikytų miestų, nes pastaruoju metu juos aktyviai puolė minėtosios koalicijos ir sąjungininkų pajėgos.

Tačiau tiksli Al-Baghdadžio buvimo vieta jau kurį laiką nežinoma.

Birželį Rusija pranešė esanti beveik tikra, kad IS vadas žuvo per Rakos mieste, grupuotės de facto sostinėje Sirijoje, prieš mėnesį jos įvykdytą oro antskrydį.

Tai buvo ne pirmas kartas, kai pranešta apie Al-Baghdadžio žūtį. Tačiau anksčiau tokie pranešimai pasirodydavo esą klaidingi.

Panašu, kad taip gali būti ir šįkart, nes ketvirtadienį generolas S. Townsendas tvirtino turįs žvalgybų informacijos, kad IS lyderis tebėra gyvas.

„Ieškome jo kiekvieną dieną. Nemanau, kad jis žuvo“, – žurnalistams sakė generolas, pakartodamas, kad neįsivaizduoja, kur IS vadas galėtų slėptis.

„Paskutinė kova su ISIS vyks Eufrato slėnyje, – pridūrė S. Townsendas. – Kai jį rasime, manau, pirmiausia mėginsime jį nukauti. Tikriausiai neverta vargintis ir mėginti jį sučiupti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.