Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.01 12:38

Kenijos aukščiausiasis teismas nurodė surengti pakartotinius prezidento rinkimus

BNS 2017.09.01 12:38

Kenijos aukščiausiasis teismas penktadienį paskelbė praėjusį mėnesį vykusių prezidento rinkimų rezultatus „negaliojančiais“ ir nurodė per artimiausius du mėnesius surengti naują balsavimą.

„Prezidento rinkimai, surengti rugpjūčio 8 dieną, vyko ne pagal Konstituciją“, – sakė Kenijos AT pirmininkas Davidas Maraga.

Teisėjai keturiais balsais prieš du nubalsavo patenkinti peticiją, pateiktą opozicijos kandidato Railos Odingos.

Opozicijos lyderis į teismą kreipėsi tvirtindamas, kad prezidento rinkimų rezultatai buvo suklastoti perrinkimo antrai kadencijai siekusio Uhuru Kenyattos naudai.

Teisėjai keturiais balsais prieš du nubalsavo patenkinti peticiją, pateiktą opozicijos kandidato Railos Odingos. Jis tvirtino, kad elektroninio balsavimo rezultatai tapo kibernetinių įsilaužėlių taikiniu ir buvo pakeisti U. Kenyattos naudai.

Kaip rodo oficialūs rezultatai, rugpjūčio 8 dieną prezidentas buvo perrinktas antrai kadencijai, surinkęs 54 proc. balsų.

R. Odingos advokatas prašė teismo pripažinti U. Kenyattos pergalė negaliojančią. Jis teigė, kad patikrinus balsų skaičiavimo procedūrą buvo rasta neatitikimų, paveikusių beveik 5 mln. balsų.

R. Odinga gyrė „istorinį“ teismo sprendimą.

AFP/Scanpix nuotr.

„Tai istorinė diena Kenijos žmonėms, taip pat Afrikos žemyno žmonėms“, – sakė jis.

Opozicijos lyderis pabrėžė, kad šis teismo sprendimas yra pirmasis atvejis Afrikoje, kai prezidento rinkimų rezultatai buvo anuliuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi