Pasaulyje

2017.09.01 08:42

JAV nurodė Rusijai uždaryti konsulatą San Franciske

BNS 2017.09.01 08:42

JAV ketvirtadienį įsakė Rusijai uždaryti konsulatą San Franciske, bei dar du padalinius Vašingtone ir Niujorke, atsakydami į Maskvos priverstinį JAV diplomatų skaičiaus mažinimą savo šalyje.

Valstybės departamentas sakė, kad sprendimas priimtas siekiant „lygybės“, pridurdamas, kad uždaryti tas įstaigas būtina iki šeštadienio.

Kartu su San Francisko generaliniu konsulatu taip pat pareikalauta uždaryti konsulinį objektą Niujorke, bei Vašingtone, kur yra milžiniškas Maskvos ambasados kompleksas.

„JAV visapusiškai vykdo Rusijos Federacijos sprendimą mažinti mūsų misijos dydį Rusijoje“, – pranešime teigė Valstybės departamento atstovė Heather Nauert.

„Tikime, kad tai buvo nepagrįstas veiksmas ir kenksmingas abiejų šalių santykiams“, – pridūrė ji, pabrėždama, kad po uždarymų „abi valstybės turės po tris konsulatus“.

Vladimiras Putinas yra paskelbęs, kad 755 diplomatinių darbuotojų (rusų ir amerikiečių) iki penktadienio privalės baigti darbą, tačiau JAV Valstybės departamentas dar nepatvirtino šio skaičiaus.

JAV diplomatinių darbuotojų skaičius dabar apsiribos 455, tai tas pats skaičius darbuotojų kiek Rusija turi JAV.