Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.31 19:10

Vokietijos teismas nutrauks bylą 96-erių metų Aušvico medikui

ELTA 2017.08.31 19:10

Vokietijos prokurorai ketvirtadienį paprašė nutraukti buvusiam Aušvico koncentracijos stovyklos ligoninės medikui, dabar jau 96-erių sulaukusiam vyrui, iškeltą bylą. Prokurorai šio žingsnio ėmėsi po to, kai kaltinamasis buvo pripažintas neveiksniu, informuoja naujienų agentūra AFP.

Hubertas Zafke buvo kaltinamas prisidėjęs prie 3681 asmens nužudymo. Visi nusikaltimai buvo įvykdyti nacių okupuotoje Lenkijoje veikusioje koncentracijos stovykloje.

Tačiau, nuogąstaujant dėl psichinės ir fizinės H. Zafke būklės, 2016-ųjų vasarį Noibrandenburgo miesto teisme prasidėjęs bylos svarstymas buvo vis atidedamas.

Regiono prokuratūros atstovas Stefanas Urbanekas teigė, kad šių metų kovo ir liepos mėnesiais atlikti medicininiai tyrimai parodė, kad prie neįgaliojo vėžimėlio prikaustytas ir nuo silpnaprotystės kenčiantis H. Zafke yra neveiksnus.

Šiuo prokurorų žingsniu baigiamas vieno paskutiniųjų atsakovų, kaltinamų dėl Aušvice įvykdytų nusikaltimų, teisinis persekiojimas. Pasak teismo atstovo, teisėjai kaltintojų prašymą patvirtins artimiausiu metu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi