Pasaulyje

2017.08.31 18:11

Prieštaringai vertinamas prancūzų komikas ruošiasi apsilankyti Šiaurės Korėjoje

BNS2017.08.31 18:11

Prancūzų komikas Dieudonne M'Bala M'Bala, praeityje teistas už savo rasistinius ir antisemitinius pasisakymus, paskelbė apie savo planus kitą mėnesį vykti į Šiaurės Korėją.

Komikas, paprastai vadinamas tiesiog Dieudonne, į šią izoliuotą valstybę planuoja vykti rugsėjo 9 dieną kartu su ultradešiniųjų pažiūrų rašytoju Alainu Soraliu, kuris jau lankėsi Pchenjane, ir „dirbti taikos labui“, paskelbė aktorius praėjusį mėnesį į „YouTube“ įkeltame vaizdo įraše.

„Tokiu metu, kai Jungtinės Valstijos organizuoja karines pratybas Korėjos pusiasalyje, manau, mes turime imtis veiksmų“, – kalbėjo Dieudonne, pridurdamas, kad jis planuoja dalyvauti Pchenjene vyksiančiame „taikos festivalyje“.

Dieudonne vardas dažnai patekdavo į laikraščių antraštes dėl jo vadinamojo „frikadelės“ (quenelle) gesto, kuris primena nacių pasisveikinimą ir kurį daugelis vadina antisemitiniu, nors pats komikas tikina tokiu būdu pašiepiantis visuomenės elitą.

Atrodo, kad prancūzai pasekė ekscentriškosios krepšinio žvaigždės Denniso Rodmano pavyzdžiu. Birželį Šiaurės Korėjoje apsilankęs krepšininkas tvirtino, kad jo misija Šiaurės Korėjoje yra bandymas „atidaryti duris“ į šią valstybę ir tikino, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas bus patenkintas jo misija.

Tai buvo penktas sportininko apsilankymas Šiaurės Korėjoje. Pchenjane jis susitiko su Šiaurės Korėjos sportininkais ir sporto ministru ir įteikė jam JAV prezidento knygą „Sandorio menas“ (The Art of the Deal).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt