Pasaulyje

2017.08.31 16:52

Rusija perspėja JAV nenaudoti jėgos prieš Šiaurės Korėją

BNS 2017.08.31 16:52

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo Vašingtoną nenaudoti jėgos prieš Šiaurės Korėją, labai išaugus įtampai po vėliausio Pchenjano atlikto raketos bandymo.

Kalbėdamas telefonu su JAV valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu trečiadienio vakarą S. Lavrovas „pabrėžė... būtinybę susilaikyti nuo bet kokių karinių veiksmų, kurie galėtų sukelti nenuspėjamų pasekmių“, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Pasak Rusijos diplomatijos vadovo, bet kokie bandymai sugriežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai „duotų priešingų rezultatų ir (būtų) pavojingi“. Vis tik S. Lavrovas pasmerkė Pchenjaną dėl raketos paleidimo virš Japonijos ir pareiškė, kad šis šį žingsnis šiurkščiai pažeidžia Jungtinių Tautų rezoliucijas.

Antradienio rytą atliktas bandymas, per kurį buvo paleista raketa „Hwasong 12“, smarkiai padidino jau anksčiau regione tvyrojusią įtampą dėl Pchenjano ginklavimosi programų. Reaguodamas į jį JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo, kad Vašingtone svarstomos „visos galimybės“ Šiaurės Korėjos keliamos karinės grėsmės prevencijai.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba taip pat pasmerkė paskutinį Šiaurės Korėjos raketos bandymą ir vieningai reikalauja, kad Pchenjanas nutrauktų savo ginklavimosi programą.

Pietų Korėjoje ketvirtadienį, demonstruojant galią jos šiaurinei kaimynei, buvo surengtos bendros pratybos, kuriose dalyvavo JAV sunkieji bombonešiai ir radarais sunkiai susekami naikintuvai, pranešė Seulas.

Tuo tarpu Japonijoje besilankanti britų premjerė Theresa May ketvirtadienį pareiškė, kad Londonas ir Tokijas bendrai sieks pagreitinti sankcijų branduolinį ginklą turinčiai Šiaurės Korėjai įvedimo procesą dėl jos naujausio raketos bandymo.