Pasaulyje

2017.08.31 22:02

Tariantis dėl pagrindinių „Brexit“ klausimų pažangos nepasiekta

BNS 2017.08.31 22:02

Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier ketvirtadienį pareiškė, kad Bendrija ir Didžioji Britanija per trečiąjį atsiskyrimo derybų etapą nepasiekė jokių reikšmingų proveržių.

„Ši savaitė suteikė naudingų paaiškinimų, [...] bet nepasiekėme jokios reikšmingos pažangos dėl pagrindinių temų“, – sakė M. Barnier Briuselyje per bendrą spaudos konferenciją su Britanijos vyriausiuoju derybininku Davidu Davisu.

Tačiau M. Barnier pridūrė, kad diskusijos opiu klausimu dėl Šiaurės Airijos sienos su ES nare Airijos Respublika likimo buvo „vaisingos“ ir buvo pasiekta „svarbios pažangos“.

D. Davisas apie derybas kalbėjo pozityviau, tačiau paragino ES parodyti daugiau lankstumo.

„Matome tam tikrą konkrečią pažangą... tačiau dar reikia daug nuveikti“, – sakė britų derybininkas.

Pastarasis derybų raundas prasidėjo pirmadienį M. Barnier ir D. Daviso ginču, kaip turėtų vykti derybos.

ES sako, kad pirmiausia reikia pasiekti „pakankamos pažangos“ trijose svarbiausiose srityse – dėl ES piliečių teisių, Šiaurės Airijos sienos bei pasitraukimo iš Bendrijos sąskaitos, ir tik tuomet, galbūt nuo spalio, būtų galima pradėti svarstyti būsimus Britanijos ryšius su bloku.

Po pernai įvykusio referendumo, per kurį britai nubalsavo už pasitraukimą iš ES, Jungtinė Karalystė yra numačiusi iki 2019 metų kovo pabaigos išstoti iš Bendrijos.

Siekiant, kad išstojimo procesas vyktų kuo sklandžiau, britų ir ES pareigūnai sutarė iki spalio kas mėnesį rengti keturių dienų susitikimus Briuselyje, o po to, įvertinus pasiektus rezultatus, priimti sprendimą dėl tolesnių žingsnių.