Pasaulyje

2017.08.31 13:07

JAV ir Pietų Korėja užbaigė bendras karines pratybas

ELTA 2017.08.31 13:07

Ketvirtadienį, tebetvyrant didelei įtampai dėl virš Japonijos paleistos Šiaurės Korėjos raketos, Seulas ir Vašingtonas užbaigė kasmetinius karinius žaidimus, informuoja AFP.

Bendrose dvi savaites trukusiose karinėse pratybose „Laisvės sargybinis Ulči“ (Ulchi Freedom Guardian (UFG)) dalyvavo dešimtys tūkstančių Pietų Korėjos ir JAV karių.

Pchenjanas kasmetines JAV ir Pietų Korėjos pratybas suvokia kaip ypač provokuojančią invazijos repeticiją. Šalis pratybas visada sutinka grasinimais imtis karinių atsakomųjų veiksmų. 

Pratybos prasidėjo Šiaurės Korėjai ir JAV įsitraukus į žodžių karą – JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad JAV atsakys „ugnimi ir įniršiu“, jeigu Pchenjano veiksmai kels grėsmę Amerikai.

Šiaurės Korėja atsakė pagrasindama JAV Guamo teritorijos link paleisti keturias balistines raketas.

Antradienį Pchenjanas virš šiaurinės Japonijos dalies paleido vidutinio nuotolio raketą. Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas įspėjo, kad naujausiu bandymu buvo siekiama parodyti ryžtingus atsakomuosius veiksmus prieš UFG pratybas. 

Šiaurės Korėja tvirtina, neva jai reikia branduolinių ginklų, kad galėtų apsiginti nuo JAV. Liepą šalis atliko du sėkmingus tarpžemyninės raketos bandymus.