Pasaulyje

2017.08.31 14:27

Teksaso potvynio užlietoje chemijos gamykloje nugriaudėjo du sprogimai

BNS2017.08.31 14:27

Mažame miestelyje netoli Hjustono esančioje chemijos gamykloje, kurią apsėmė potvynio vanduo, ketvirtadienį nugriaudėjo du sprogimai, pranešė ją valdančios įmonės „Arkema Inc.“ atstovai.

„Maždaug 2 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku Hariso apygardos Skubių operacijų centras (EOC) pranešė mums apie du sprogimus ir juodus dūmus, virstančius iš gamyklos „Arkema Inc.“ Krosbyje, Teksase“, – sakome kompanijos pranešime.

Įmonės atstovai kiek anksčiau pranešė, kad gamykloje dėl potvynio, kurį sukėlė uragano „Harvey“ atneštos smarkios liūtys, nutrūko elektros tiekimas ir sugedo atsarginiai generatoriai. Dėl to gamykloje nebeveikė cheminių medžiagų aušinimo sistema ir kylant temperatūrai jos tapo nestabilios. Dėl šios priežasties kilo neišvengiamas sprogimo ir gaisro pavojus.

„Arkema“ uždarė gamyklą Krosbyje, esančiame apie 40 km į šiaurės rytus nuo Hjustono, dar prieš tai, kai uraganas „Harvey“ praėjusią savaitę smogė Teksaso pakrantei, tačiau vienuolika žmonių liko jos prižiūrėti. Antradienį ši grupė buvo išvežta iš gamyklos, o pustrečio kilometro spinduliu aplink ją gyvenantiems žmonėms buvo nurodyta evakuotis. Tai buvo padaryta gamykloje dingus elektrai.

„Arkema Inc.“ gamina organinius peroksidus, naudojamus įvairiose srityse, pradedant farmacija ir baigiant statybinių medžiagų gamyba.

„Organiniai peroksidai yra itin degūs ir, kaip sako pareigūnai, geriausia leisti gaisrui pačiam išdegti“, – teigė „Arkema Inc.“ atstovai.

„Norime, kad vietos gyventojai žinotų, jog šis produktas laikomas keliose gamyklos vietose, ir išlieka papildomo sprogimo grėsmė. Prašome negrįžti į evakuacijos zonos apylinkes, kol vietos pagalbos tarnybos praneš, kad jau saugu tai padaryti“, – pabrėžė jie.

Ši gamykla yra netoli Hjustono esančiame pramonės rajone, kur sutelkta itin daug naftos perdirbimo įmonių, naftotiekių ir chemijos gamyklų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt