Pasaulyje

2017.08.31 09:54

Th. May neketina trauktis iš pareigų anksčiau laiko

ELTA2017.08.31 09:54

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May paneigė pranešimus, kad po savo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) ketina atsistatydinti. Tokie pranešimai neturi „jokio pagrindo“, pareiškė ji ketvirtadienį paskelbtame interviu stočiai „Sky News“, informuoja agentūra AFP.

Atsakydama į stoties BBC klausimą, ar ketina vesti konservatorius ir į 2022 metais planuojamus parlamento rinkimus, Th. May pabrėžė: „Taip. Aš esu čia ilgam.“

„Mano vyriausybė ir aš norime ne tik įgyvendinti „Brexit“. Mes suteiksime Jungtinei Karalystei geresnę ateitį“, – kalbėjo premjerė. Ji sakė norinti pasiekti, kad Didžioji Britanija turėtų savo vietą pasaulyje, kad galėtų prekiauti visame pasaulyje ir kad būtų panaikinta nelygybė šalyje. Didžioji Britanija esą ateityje turi būti „stipresnė, labiau tarptautinė, tačiau ir teisingesnė“.

Th. May birželį paskelbė pirmalaikius parlamento rinkimus, nes tikėjosi plačios rinkėjų paramos „Brexit“ derybose. Tačiau toriai juose prarado turėtą absoliučią daugumą.

Th. May vyriausybė yra spaudžiama derybose dėl išstojimo iš ES pasiekti kuo geresnių rezultatų britams. Tačiau ES pabrėžė, kad nedalys Didžiajai Britanijai dovanų. Briuselyje ketvirtadienį baigsis trečiasis „Brexit“, kuris numatytas 2019 metų kovą, derybų ratas.