Pasaulyje

2017.08.30 23:15

Gubernatorius: per oro antskrydį talibai slėpėsi afganų civilių name

ELTA 2017.08.30 23:15

Per NATO sraigtasparnio antskrydį viename Logaro provincijos namų, kur slėpėsi Talibano kovotojai, trečiadienį žuvo mažiausiai 11 afganų civilių. Dar 16 buvo sužeista, teigė vietos gubernatorius, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Iš karto po įvykio nepatvirtinta, kad šiame incidente dalyvavo NATO ar JAV orlaiviai, bet NATO vadovaujamos misijos Afganistane atstovas elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime patikino, kad misija apie šiuos pranešimus informuota ir juos tiria.

Logaro gubernatorius Halimas Fedaee informavo, kad incidentas įvyko Dašte Bario rajone, esančiame netoli provincijos sostinės Puli Alamo.

„Talibanas užėmė poziciją civilių name ir iš ten į NATO sraigtasparnį paleido raketą, – teigė gubernatorius. – Namo savininkas maldavo talibus išeiti, bet jie nėjo. Sraigtasparnis apsisuko ir smogė į namą. Tai ir pražudė tuos žmones.“

Šis incidentas, įvykęs praėjus vos dienai po to, kai buvo pranešta, jog Afganistano pajėgų antskrydis Herato valstijoje pražudė mažiausiai 13 civilių, pabrėžia, kad auga rizika, jog padažnėjus JAV ir Afganistano pajėgų oro reidams žus ir daugiau civilių.