Pasaulyje

2017.08.30 23:29

D. Peskovas patvirtino gavęs pasiūlymą iš D. Trumpo advokato

DELFI.lt2017.08.30 23:29

Trečiadienį (rugpjūčio 30 d.) Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad tikrai yra gavęs JAV prezidento Donaldo Trumpo advokato Michaelo Coheno el. laišką, kuriame šis prašė suteikti pagalbos tvarkant su nekilnojamuoju turtu Maskvoje susijusius reikalus.

Tuo metu, kai buvo išsiųstas laiškas, M. Cohenas ėjo koncerno „Trump Organization“ vykdomosios valdybos viceprezidento pareigas. Pirmadienį jis patvirtino, kad 2016 metų sausio viduryje iš tiesų kreipėsi į Kremlių tikėdamasis gauti pagalbos tvarkant su dangoraižio „Trump Tower“ statyba Maskvoje susijusius reikalus. D. Trumpas minėtu laikotarpiu aktyviai dalyvavo rinkiminėje kampanijoje.

D. Peskovas nurodė, kad į laišką neatsakė, taip pat neperdavė jo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Vis dėlto kalbas apie bet kokias statybų projekto sąsajas su D. Trumpo rinkimų kampanija M. Cohenas paneigė. „Maskvai pateiktas pasiūlymas buvo viena iš daugelio „Trump Organization“ svarstytų ir galop atmestų plėtros galimybių“, – pranešime teigia M. Cohenas.

„2016 metų sausio pabaigoje aš atmečiau Maskvos pasiūlymą, nes tapo neaišku, ar numatytas licencijos savininkas sugebės įsigyti nekilnojamojo turto objektą, išsirūpinti finansavimą ir vyriausybės patvirtinimus, būtinus siekiant įgyvendinti pasiūlymą“, – teigia M. Cohenas.

Kol kas lieka neaišku, ką D. Trumpas žinojo apie vykusias derybas ir kiek buvo į jas įsitraukęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt