Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Britų saugumo tarnyba kareivį nužudžiusiam įtariamajam siūlė darbą

ELTA 2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos saugumo tarnyba MI5 kareivio nužudymu Londone įtariamam 28-erių Londono gyventojui Michaelui Adebolajo siūlė darbą, praneša BBC.

Didžiosios Britanijos saugumo tarnyba MI5 kareivio nužudymu Londone įtariamam 28-erių Londono gyventojui Michaelui Adebolajo siūlė darbą, praneša BBC.

Įtariamojo draugas Abu Nusaybahas BBC televizijai sakė, kad M. Adebolajo atsisakė pasiūlymo dirbti saugumo tarnybai. Tarnyba nepatvirtino informacijos apie šį darbo pasiūlymą.

Karališkojo šaulių pulko 2-ojo bataliono būgnininkas Lee Rigby trečiadienį buvo nužudytas. Pareigūnai sulaikė M. Adebolajo ir 22-ejų Michaelą Adebowale`ą iš Grinvičo. Po interviu BBC buvo sulaikytas ir įtariamojo draugas A. Nusaibas. Pastarasis buvo sulaikytas dėl ryšių su teroristiniais nusikaltimais. Jo sulaikymas nėra tiesiogiai susijęs su kareivio nužudymu.

A. Nusaibas BBC pasakojo, kad jo draugas M. Adebolajo „pasikeitė“ pernai po kelionės į Keniją, kurios metu jį sulaikė saugumo pajėgos. M. Adebolajo neva pasakojo, kad per tardymą Kenijoje patyrė fizinę ir seksualinę prievartą. Po to M. Adebolajo tapo uždaresnis ir tylus. Anot A. Nusaibo, M. Adebolajo grįžus iš Kenijos MI5 agentai atėjo pas jį į namus. M. Adebolajo draugui sakė, kad saugumo agentai „nepalieka jo ramybėje“. Jis užsiminė, kad iš pradžių MI5 agentai klausinėjo, ar jis pažįsta tam tikrus asmenis. Kai jis atsakė tų žmonių nepažįstas, jam buvo pasiūlyta dirbti saugumo tarnybai. M. Adebolajo atsisakė.

Prieš kelias dienas su kareivio nužudymu susijęs asmuo reporteriams sakė, kad M. Adebolajo ir kitas įtariamasis M. Adebowale`as jau aštuonerius metus buvo žinomi saugumo tarnyboms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi