Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Prancūzija išveda savo karius iš Malio

ELTA2015.02.14 17:02

Praėjus keturiems mėnesiams nuo intervencijos pradžios Prancūzija šeštadienį pradeda pirmą stambų karių išvedimą iš Malio, informuoja BBC.

Praėjus keturiems mėnesiams nuo intervencijos pradžios Prancūzija šeštadienį pradeda pirmą stambų karių išvedimą iš Malio, informuoja BBC.

80 sunkvežimių konvojus iš Prancūzijos karinės bazės, kuri yra šalia Malio sostinės Bamako, išvyks į Dramblio Kaulo Krantą. Prancūzija į Malį buvo nusiuntusi 4 000 karių, o juos laipsniškai išvesti pradėjo balandžio mėnesį. Šeštadienį prasideda pirmas stambus kariuomenės išvedimo etapas. Prancūzija tikina, kad nors šeštadienį iš Bamako išvykstantis konvojus yra įspūdingo dydžio, juo gabenama tik nebereikalinga įranga.

Prancūzijos karinė intervencija Malyje prasidėjo sausio mėnesį. Malio vyriausybė prašė pagalbos, nes pati nesugebėjo sustabdyti islamistų sukilėlių, kurie po 2012 metų pavasarį įvykusio vyriausybės perversmo užėmė šalies šiaurę ir pradėjo plėsti savo teritorijas į pietus bei artintis prie sostinės Bamako. Reporteriai praneša, kad Malio gyventojai Prancūzijos intervenciją vertina labai teigiamai ir daugelis nerimauja dėl saugumo Prancūzijos kariams pasitraukus.

Šiuo metu Malyje yra 3 800 Prancūzijos karių. Iki rugsėjo jų turėtų likti 2 000, o iki metų pabaigos – 1000.

Jungtinės Tautos ketina Malyje dislokuoti saugumo palaikymo misiją, kurią sudarys 11 200 karių ir 1 440 policijos pareigūnų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.