Pasaulyje

2017.08.30 12:35

Pentagono vadovas leido tarnyboje likti translyčiams kariams

BNS2017.08.30 12:35

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas antradienį pareiškė, kad šalies kariuomenėje ir toliau galės tarnauti translyčiai kariai, kol jis išnagrinės prezidento Donaldo Trumpo įsakymą, draudžiantį jiems priklausyti Jungtinių Valstijų pajėgoms.

D. Trumpas nustebino Pentagono vadovybę liepą socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbęs, kad naikina savo pirmtako Barako Obamos daugiau kaip prieš metus suteiktą leidimą kariuomenėje atvirai tarnauti translyčiams asmenims.

Jis paskelbė, kad translyčiai asmenys „niekaip“ negalės tarnauti JAV kariuomenėje, sakydamas, kad jų tarnavimas reikštų „milžiniškas medicinines išlaidas ir trikdžius“. Praėjusį penktadienį jis pasirašė oficialų memorandumą, kuriame nurodė, kad šis draudimas įsigalios 2018-ųjų kovo 23 dieną.

Tačiau šis memorandumas suteikė teisę J.Mattisui savo nuožiūra spręsti, kaip elgtis su translyčiais asmenimis, jau tarnaujančiais JAV ginkluotosiose pajėgose.

JAV prezidento administracijai jau yra tekę teismuose aiškintis santykius su translyčių teisių grupėmis bei kariais, o pirmadienį organizacija „American Civil Liberties Union“ kelių translyčių karių vardu pateikė teismui dar vieną ieškinį dėl šio D. Trumpo įsakymo.

Antradienį paskelbtame pranešime J. Mattisas atsargiai vertino D. Trumpo įsakymo įgyvendinimo galimybę.

Jis teigė, kad Gynybos departamentas sukurs ekspertų grupę, parengsiančią jo įgyvendinimo planą, daugiausiai dėmesio skirdama tam, „kas geriausia kariuomenės koviniam veiksmingumui, lemiančiam pergalę kovos mūšyje“.

Baltiesiems rūmams delsiant patvirtinti keletą svarbių Pentagono darbuotojų, J. Mattisas pareiškė, kad „greitai atvyksiantys vyresnieji Gynybos departamento lyderiai civiliai atliks svarbų vaidmenį šiose pastangose“

Tuo tarpu, jo teigimu, dabartinė politika dėl šiuo metu tarnaujančių translyčių karių nesikeis.

Pirmadienį Pentagono pareigūnai nenurodė, ar yra atlikta kokių nors studijų ar gauta realių pranešimų apie translyčių žmonių įtaką kariuomenei. Be to, jie nesutiko atskleisti, kiek šalies ginkluotosiose pajėgose tarnauja translyčių asmenų. Remiantis įvairiais skaičiavimais, jų skaičius svyruoja nuo kelių tūkstančių iki 15 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt