Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.29 13:28

Kinija: įtampa Korėjos pusiasalyje priartėjo prie lūžio taško

BNS 2017.08.29 13:28

Kinija antradienį pareiškė, kad įtampa Korėjos pusiasalyje priartėjo prie „lūžio taško“, ir paragino elgtis santūriai, Šiaurės Korėjai paleidus balistinę raketą, praskriejusią virš Japonijos.

Vis dėlto Pekinas pridūrė, kad dalis kaltės tenka Jungtinėms Valstijoms ir Pietų Korėjai.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying paragino visas puses vengti provokacijų ir pakartojo Pekino raginimą Pchenjanui liautis bandžius raketas, o Seului bei Vašingtonui mainais į tai nutraukti karines pratybas.

Situacija dabar „yra ties lūžio tašku ir artėja krizės link. Tačiau dar yra galimybė vėl pradėti taikos derybas“, sakė ji per eilinę spaudos konferenciją.

„Tikimės, kad suinteresuotos šalys gali apsvarstyti, kaip galime deeskaluoti situaciją pusiasalyje ir pasiekti pusiasalyje taiką ir stabilumą“, – pridūrė Kinijos URM atstovė.

Ankstų antradienį šiaurės Japonijoje dėl praskridusios raketos kaukė sirenos, o gyventojai žinutėmis buvo raginami pasiieškoti priedangos.

Praėjusią savaitę JAV ir Pietų Korėja pradėjo kasmetines karines pratybas, kurias Pchenjanas laiko įsiveržimo į jo teritoriją repeticija ir kaskart grasina rūsčiu kariniu atsaku.

Hua Chunying teigimu, JAV ir Pietų Korėja „rengia vieną bendrų karinių pratybų etapą po kito, ir taip didina karinį spaudimą KLDR (Šiaurės Korėjai)“.

„Po šitiek daug etapų ir užburtų ratų, ar jos jaučiasi esančios arčiau taikaus šios problemos išsprendimo?“ – klausė ji.

„Faktai jau parodė, kad spaudimas ir sankcijos negali tvirtai išspręsti šios problemos“, – teigė ji, paminėdama Jungtinių Tautų sankcijas Pchenjanui.

Kinija šioms sankcijoms pritarė, bet ragina šalis sėsti prie derybų stalo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi