Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kamčiatkos pusiasalį sudrebino 8 balų žemės drebėjimas

Atokų Rusijos Tolimųjų Rytų regioną – Kamčiatkos pusiasalį – penktadienį sudrebino galingas, daugiau nei 8 balų žemės drebėjimas. Didelių nuostolių išvengta.

Atokų Rusijos Tolimųjų Rytų regioną – Kamčiatkos pusiasalį – penktadienį sudrebino galingas, daugiau nei 8 balų žemės drebėjimas. Didelių nuostolių išvengta.

Žemės drebėjimas Kamčiatkai smogė apie 9 valandą ryto pagal Grinvičą. Jo virpesiai buvo juntami net Sankt Peterburge ir Maskvoje, o drebėjimo epicentras buvo Ochotsko jūroje, apie 500 kilometrų nuo Kamčiatkos Petropavlotsko – regiono sostinės.

Sachalino ir Kurilų saloms buvo nedelsiant paskelbtas cunamio pavojus, tačiau įspėjimas po kelių minučių atšauktas. Vietiniai gyventojai teigia, jog panašiai žemė dreba jau savaitę, tad bijomasi, kad tai tik įžanga stipresniam drebėjimui.

„Šviestuvai mūsų automobilių salone smarkiai suposi palubėje apie 10 minučių. Išėjau parūkyt, o jie vis dar suposi. Automobiliai taip pat judėjo pirmyn atgal“, – pasakoja Kamčiatkos Petropavlovsko gyventojas Artiomas Goldveničenko.

„Laikiau rankose televizorių, bijojau dėl televizoriaus. Kita ranka kalbėjau telefonu, nes visi skambino ir domėjosi. Visa tai truko gana ilgai, mažiausiai dvi minutes“, – prisimena Kamčiatkos Petropavlovsko gyventoja Jelena Čiuiko.

„Ką tik buvau parduotuvėje – visi apie tai tik ir kalba, skambina artimiesiems. Tai rimtas skaudulys Kamčiatkoje, taip dreba jau savaitę“, – teigia gyventoja Violeta Kolontajeva.

Suaktyvėjusių seisminių virpesių purtomame Kamčiatkos Petropavlotske yra atominių povandeninių laivų bazė, o netoli esančioje Sachalino saloje vykdomas didžiausias Rusijos suskystintų dujų projektas, tad panašūs drebėjimai, galintys sukelti cunamį, gali būti mirtinai pavojingi ir itin žalingi ekonomiškai. Šįkart apsieita be aukų ir nuostolių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi