Pasaulyje

2017.08.29 10:12

D. Trumpas: JAV labai saugo Baltijos regioną

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.29 10:12

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos labai saugo Baltijos jūros regioną, kuriame turi puikių draugų, ir, jei kiltų karinė grėsmė, su ja susidorotų. Tačiau po susitikimo su Suomijos prezidentu paklaustas, ar vertina Rusiją kaip grėsmę, atsakė, kad tikisi vieną dieną turėti puikius santykius su Rusija.

„Daug šalių, deja, laikau saugumo grėsme, matydamas tai, kas dedasi pasaulyje. Kaip žinote, prieš kelias savaites regione buvo – ir nemažai laiko praleido – mūsų didis viceprezidentas Mike`as Pence`as. Laikome jį [Baltijos regioną] labai svarbia pasaulio dalimi, turime ten puikių santykių, santykiai su Suomija puikūs. Taigi daug šalių laikyčiau grėsmėmis, bet visa tai – grėsmės, su kuriomis, jei prireiks, sugebėtume susidoroti. Tikiuosi, kad dorotis neteks, bet jei teks, tai pajėgtume“, – sakė JAV prezidentas.

„Tikiuosi, kad turime gerus santykius su Rusija. Aš tai sakau garsiai ir aiškiai. Aš tai sakiau daugelį metų. Manau, kad tai yra geras dalykas, jei turime bent jau gerus santykius su Rusija. Tai labai svarbu ir manau, kada nors tai atsitiks. Tai didelė šalis. Tai branduolinė šalis. Tai šalis, su kuria turėtume bendrauti, ir manau, kad mes galiausiai susibursime su Rusija“, – pridūrė jis.

„Manau, kad tai yra naudinga pasaulio taikai ir kitiems dalykams“, – teigė D. Trumpas.

D. Trumpas taip pat sakė manantis, kad Suomijai bendrauti su Rusija sekasi gerai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt