Pasaulyje

2017.08.28 19:52

ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas ragina JK pradėti „rimtai derėtis“

ELTA2017.08.28 19:52

Londonui ir Briuseliui pirmadienį pradėjus trečiąjį „Brexit“ derybų raundą, Europos Sąjungos (ES) vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier paragino Jungtinę Karalystę (JK) pradėti „rimtai derėtis“, skelbia naujienų agentūra AFP.

„Atvirai kalbant, esu susirūpinęs. Laikas greitai eina. (...) Privalome pradėti rimtai derėtis. Mums reikia aiškių JK dokumentų, jog galėtume vesti konstruktyvias derybas. Kuo greičiau pašalinsime neaiškumus, tuo greičiau galėsime aptarti būsimus santykius ir pereinamąjį laikotarpį“, – Europos Komisijos (EK) būstinėje pasitikdamas JK „Brexit“ sekretorių Davidas Davisas sakė M. Barnier.

Vis dar nepavyksta panaikinti skirtumų ir abi pusės vis dar stipriai nesutaria, dėl ko privaloma tartis pirmiausiai – būsimų Londono santykių su bloku ar dėl labai brangaus santykių nutraukimo susitarimo.

ES taip pat reikalauja pakankamos pažangos trijose pagrindinėse ES piliečių teisių, Šiaurės Airijos sienos ir skyrybų sąskaitos srityse.

Be kita ko, JK „Brexit“ sekretorius pridūrė, kad šią savaitę vyksiančios techninės derybos atsispirs nuo tuo, ko buvo pasiekta liepą vykusio derybų rato metu, ir nuo pastaruoju metu JK paskelbtų dokumentų, susijusių su įvairiais pasitraukimo iš Bendrijos aspektais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.