Pasaulyje

2017.08.28 15:13

Raudonasis Kryžius: itin daug dingusių žmonių – Ukrainoje

Raudonasis Kryžius, artėjant Tarptautinei dingusių žmonių dienai, atkreipia dėmesį, kad itin daug dingusiųjų - Ukrainoje. Nuo konflikto Rytų Ukrainoje pradžios praėjus trejiems metams dingusiais laikoma 1,5 tūkst. žmonių. Mirusiais - maždaug 10 tūkst.

Toliau nuo fronto linijos Ukrainoje gyvenimas gali atrodyti normalus, tačiau Rytuose tebesitęsia kruvinas konfliktas. Šimtai šeimų neranda ramybės ieškodami per karą dingusių giminaičių. Šie du vyrai vieni iš 1,5 tūkst. per karą dingusių žmonių. Jų dukros norėjo sužinoti tiesą, kas jiems nutiko.

„Buvo 2014-ųjų lapkričio 24-oji. Grupė ginkluotų vyrų įsilaužė į mūsų tėvų ūkį. Žmonės, kurie tai matė, pasakojo, kad jie buvo su kamufliažiniais rūbais ir veido kaukėmis. Jie žinojo mūsų tėvų vardus“, – pasakoja Julija.

Raudonojo Kryžiaus komitetas padeda ieškoti dingusių asmenų. Šeimoms suteikiama psichologinė ir finansinė pagalba. Nors Julija su Olga praėjus trejiems metams žino, kad jų tėvai negyvi, ir galėjo juos palaidoti, tokių dingusių žmonių istorijų - ne viena.

„Šeimos turi teisę žinoti, kas nutiko jų artimiesiems. Tai įtvirtinta tarptautine humanitarine teise. Žmonėms kyla emocinių ir psichosocialinių poreikių. Nežinomybė juos slegia, jie atsiriboja nuo visuomenės, nėra linkę kalbėti apie problemas. Taip pat kyla finansinių problemų, dažnai šeimos praranda savo maitintoją“, – aiškina Raudonojo Kryžiaus Ukrainoje atstovė Mariana Chacon Lozano.

Raudonojo Kryžiaus organizacija tarpininkauja tarp visų konflikto šalių siekiant rasti dingusius žmones, kad šeimoms reikėtų laukti kuo mažiau. Deja, daugeliui šis laukimas baigiasi blogiausiomis naujienomis. Rugpjūčio 30 d. nuo 2011 metų minima kaip Tarptautinė dingusių žmonių diena.