Pasaulyje

2017.08.27 22:06

R. Tillersonas: JAV kariai liks Afganistane tol, kol Talibanas sės prie derybų stalo

BNS 2017.08.27 22:06

Jungtinės Valstijos siunčia Talibanui aiškų signalą, kad jos kariai Afganistane bus tol, kol šis judėjimas nuspręs pradėti derybas su Kabulo valdžia, pareiškė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

„Jis (prezidentas Donaldas Trumpas) suteikė gynybos sekretoriui Jamesui Mattisui plačius įgaliojimus spręsti dėl karių skaičiaus Afganistane ir savo ruožtu išplėsti vadų įgaliojimus dėl savarankiškų sprendimų priėmimo“, – interviu televizijai „Fox News“ sekmadienį sakė R. Tillersonas.

Pasak jo, jog Talibanas per pastaruosius dvejus stiprėjo, o šios šalies vyriausybei nepavyko to sustabdyti.

„Mūsų strategija Afganistane keisis iš esmės. Visa tai tam, kad Talibanas sulauktų aiškaus signalo: mes niekur nedingsime, mes tęsime kovą kartu su Afganistano vyriausybe ir saugumo pajėgomis“, – pabrėžė R. Tillersonas.

Talibanas, reaguodamas į JAV prezidento sprendimą pasiųsti į šią karo nuniokotą šalį dar tūkstančius karių bei išplėsti karinio kontingento vadovybės įgaliojimus, perspėjo Jungtines Valstijas, kad Afganistanas joms taps jų „kapinėmis“.

2010 metais JAV kontingentą Afganistane sudarė daugiau nei 100 tūkst. karių. Nuo tada tuometis prezidentas Barackas Obama jų skaičių nuosekliai mažino ir skelbė siekiantis išvesti JAV kariuomenę iš šalies.

Šiuo metu Afganistane tarnauja apie 8,4 tūkst. amerikiečių, o saugumo padėtis toje šalyje išlieka įtempta.