Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.27 19:59

R. Tillersonas: Vašingtonas tęs „taikų spaudimą“ Phenjanui

BNS 2017.08.27 19:59

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas sekmadienį pareiškė, jog Šiaurės Korėjos trijų mažo nuotolio balistinių raketų paleidimą Vašingtonas laiko provokacija.

„Bet kokios balistinės raketos paleidimas – tai Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimas. Mes tai laikome provokacijos aktu“, – interviu televizijai „Fox News“ sakė R.Tillersonas ir pridūrė, jog tarptautinė visuomenė nėra nesuinteresuota tuo, kad Phenjanas turėtų branduolinį ginklą.

„Tęsime mūsų taikaus spaudimo kampaniją (...), bendradarbiaudami su sąjungininkais, su Kinija, kad galėtume suprasti, ar sugebėsime Phenjaną pasodinti prie derybų stato“, – pabrėžė JAV valstybės sekretorius.

Šiaurės Korėja šeštadienį ryte paleido tris mažo nuotolio balistines raketas. JAV Ramiojo vandenyno štabo duomenimis, viena jų „beveik iš karto“ sprogo, o kitos dvi raketos nuskriejo apie 250 kilometrų, ir nei viena jų nesukėlė pavojaus nei Šiaurės Amerikai, nei Guamui – JAV teritorijai Ramiajame vandenyne.

Dešimtys tūkstančių Pietų Korėjos ir JAV karių šiuo metu dalyvauja bendrose pratybose Pietų Korėjoje. Pchenjanas jas visada laiko itin provokuojančiomis invazijos į Šiaurės Korėjos teritoriją repeticijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi