Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.27 18:45

JAV valstybės sekretorius atsiribojo nuo D. Trumpo Šarlotsvilio pozicijos

BNS 2017.08.27 18:45

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas sekmadienį gynė amerikietiškas vertybes po to, kai Jungtinių Tautų ekspertų grupė sukritikavo oficialų atsaką į rasistinį smurtą Šarlotsvilyje, tačiau išsisuko, kai jo paklausė apie prezidentą Donaldą Trumpą.

Amerikos prezidentas anksčiau šį mėnesį sukėlė pasipiktinimo bangą pareiškęs, kad dėl smurto Šarlotsvilyje, Virdžinijos valstijoje, kaltos abi pusės. Kaip žinoma, Šarlotsvilyje žuvo moteris, kai į prieš baltųjų viršenybės rėmėjus protestavusius žmones įvažiavo automobilis.

JAV prezidentas tuomet pareiškė, kad „abiejose pusėse“ yra „labai gerų žmonių“. Tokį pareiškimą pasveikino nacionalistai, tačiau jis sukėlė kritikos bangą tarp tradicinės politikos atstovų. Šiuo klausimu pasisakė net Jungtinių Tautų kovos su rasizmu komitetas.

Sekmadienį laidoje „Fox News Sunday“ dalyvavusio JAV valstybės sekretoriaus buvo paklausta, ar Vašingtono aukščiausio rango diplomatui tapo sunkiau skleisti amerikietiškas vertybes pasaulyje dėl D. Trumpo pozicijos, ir R. Tillersonas kalbėjo tik už savo vadovaujamą Valstybės departamentą.

„Mes atstovaujame Amerikos žmonėms, jų įsipareigojimui užtikrinti laisvę ir vienodą elgesį su žmonėmis visame pasaulyje, ir ši žinia niekada nepasikeitė“, – atsakė jis.

Laidos vedėjo Chriso Wallace‘o spaudžiamas atsakyti, ar D. Trumpas pakenkė šiai žiniai, R. Tillersonas atsakė: „Nemanau, kad kas nors abejoja Amerikos liaudies vertybėmis ar Amerikos vyriausybės ar vyriausybės agentūrų ryžtu skleisti šias vertybes ir ginti šias vertybes“.

Tuomet laidos vedėjas suteikė valstybės sekretoriui dar vieną galimybę apginti D. Trumpą, ir paklausė: „O kaip dėl prezidento vertybių?“

„Prezidentas kalba už save, Chrisai“, – atsakė R. Tillersonas.

„Ar jūs nuo to atsiribojate, sere?“ – paklausė žurnalistas.

Tuomet valstybės sekretorius atsakė: „Aš išreiškiau savo nuomonę apie mūsų vertybes ir apie tai taip pat sakiau savo kalboje, kurią praėjusią savaitę pasakiau Valstybės departamente“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi