Pasaulyje

2017.08.26 19:10

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija sako subombardavusi Jemeno civilių namus per klaidą

BNS 2017.08.26 19:10

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija šeštadienį pripažino, kad ankstesnę dieną jos aviacijos Jemeno sostinėje įvykdytas antskrydis, nusinešęs 14 civilių gyvybes, buvo „techninė klaida“.

Koalicijos pranešime, išplatintame oficialios Saudo Arabijos naujienų agentūros, sakoma, kad ištyrę šį incidentą pareigūnai nustatė, kad „nelaimė kilo dėl techninės klaidos“.

Penktadienį subombardavus mažiausiai tris namus, stovėjusius gyvenamajame Sanos rajone, žuvo 14 civilių, tarp jų moterų ir vaikų, pranešė liudininkai ir medikai.

Anksčiau šią savaitę koalicijos naikintuvai subombardavo viešbutį Arhabe, esančiame apie 40 km į šiaurę nuo Sanos. Per pastarąjį antskrydį žuvo mažiausiai 41 žmogus.

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija nuo 2015 metų kovo vykdo oro kampaniją prieš husių sukilėlius ir buvusiam Jemeno vadovui lojalias pajėgas, siekdama padėti tarptautinės bendruomenės pripažįstamai prezidento Abedrabbo Mansourui Hadi vyriausybei.

Sukilėliai kartu su sąjungininkais, eksprezidentui Ali Abdullah Salehui lojaliomis pajėgomis, kontroliuoja šiaurines Jemeno teritorijas, įskaitant sostinę Saną.