Pasaulyje

2017.08.26 17:10

Latvijoje įkurta nauja liberalios pakraipos partija

BNS2017.08.26 17:10

Latvijos sostinėje šeštadienį buvo įkurta nauja partija „Judėjimas „Už!“, kuri skelbiasi esanti proeuropietiška, liberali centro politinė jėga.

Naujoji partija jau turi beveik 300 narių. Politinio susivienijimo įkūrimui pritarė 274 steigiamajame susirinkime dalyvavę asmenys.

Partija skelbia, kad jos vertybės yra laisvas žmogus, susitelkusi visuomenė, teisinės valstybės principai, Europos vienybė. Jos tikslas – užtikrinti visiems Latvijos gyventojams lygias galimybes gyventi šiuolaikiškoje, teisinėje, europietiškoje valstybėje.

Tarp partijos įkūrėjų minimas fizikas Viačeslavas Kaščejevas ir matematikas Andris Ambainis, nors jie anksčiau tvirtino, kad į partiją stoti neplanuoja.

Kaip buvo pranešta anksčiau, naujasis politinis judėjimas buvo sukurtas iš Latvijos centro dešiniosios partijos „Vienybė“ pasitraukusių parlamentarų Ilzės Vinkelės, Lolitos Čiganės, Andrejaus Judino, Aleksejaus Loskutovo ir Into Dalderio iniciatyva.

Be kita ko, prie „Judėjimo „Už!“ prisijungė ir buvęs šalies ekonomikos ministras Danielis Pavliutas. Partijoje taip pat bus politologų, verslininkų, istorikų, režisierių ir kitų profesijų atstovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.