Pasaulyje

2017.08.26 15:15

Rusijos URM neigia, kad pratybose „Zapad 2017“ dalyvaus daugiau karių nei pranešama oficialiai

BNS2017.08.26 15:15

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad rusų ir baltarusių rengiamose karinėse pratybose „Zapad 2017“ dalyvaus daugiau karių ir karinės technikos nei skelbiama oficialiai.

Pranešime tvirtinama, kad organizatoriai laikosi būtino skaidrumo principo.

„Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų bendros strateginės pratybos bus išskirtinai gynybinio pobūdžio“, – sakoma Rusijos URM pranešime, išplatintame penktadienį.

Jame teigiama, kad „bendras karių ir karinės technikos skaičius neviršija 2011 metų Vienos dokumente numatyto lygio, (kurį viršijus) būtų galima reikalauti leisti atlikti privalomą tam tikros karinės veiklos patikrinimą“.

„Taigi, į pratybas, vyksiančias rugsėjo 14–20 dienomis, planuojama įtraukti iki 12 700 karių (7 200 baltarusių ir 5 500 rusų karių), apie 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 kovinės technikos vienetų, įskaitant apie 250 tankų, apie 200 pabūklų, salvinės raketų ugnies sistemų ir minosvaidžių, iki 10 laivų. Šie skaičiai labai skiriasi nuo tų, kuriuos apie artėjančias pratybas skelbia žiniasklaida“, – teigiama Rusijos URM pranešime.

Jame taip pat pažymima, kad „nepaisant realaus įtraukiamų pajėgų ir priemonių skaičiaus, Baltarusijos iniciatyva buvo išsiųsta kvietimų stebėti aktyviąją (pratybų) fazę tarptautinių organizacijų (JT (Jungtinių Tautų), ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos), NATO, NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos), KSSO (Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos) ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto) atstovams, Baltarusijoje esančiose ambasadose akredituotiems gynybos atašė iš užsienio bei kariniams stebėtojams iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos ir Norvegijos“.

„Be to, per ESBO forumą buvo surengta atitinkama spaudos konferencija. Pritariame šiems baltarusių žingsniams“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Šių metų liepos 13 dieną Rusijos karo ekspertai panašią spaudos konferenciją surengė ir NATO būstinėje. Jie išsamiai papasakojo apie užduotis, kurios bus vykdomos pratybų metu, poligonus, kuriuose vyks pajėgų išskleidimas, bei suteikė informacijos apie pajėgas bei įrangą, įtrauktą į pratybas.

Be kita ko, Rusijos gynybos ministerija drauge su kolegomis iš Baltarusijos dar šį mėnesį planuoja surengti dar vieną spaudos konferenciją apie „Zapad 2017“ Rusijoje esančiose ambasadose akredituotiems gynybos atašė iš užsienio.

„Išpūstas sujudimas yra išgalvotas, ir taip aiškiai siekiama pademonstruoti Vakarų visuomenei, kad brangiai kainuojantis priešakinių pajėgų stiprinimas bei NATO karinio aktyvumo didinimas Lenkijoje ir Baltijos šalyse yra „pagrįstas“. Norėtume pabrėžti, kad būtent šie veiksmai didina karinę įtampą Europoje“, – rašo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt