Pasaulyje

2017.08.26 12:35

Patikslinus išpūstą imigracijos statistiką Jungtinė Karalystė baiminasi darbuotojų trūkumo

Didžiojoje Britanijoje paskelbus naują, tikslesnę statistiką apie imigraciją, šalyje keičiasi gyventojų požiūris. Verslas nerimauja dėl darbuotojų trūkumo.

Šalies premjerė Theresa May šią savaitę sulaukė kritikos tiek iš opozicijos, tiek ir iš savo partijos narių dėl netikslios informacijos apie imigrantus. Skelbta statistika sukūrė susipriešinimą tarp Didžiosios Britanijos gyventojų ir prisidėjo prie žmonių sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Pakeitus statistikos surinkimo metodiką paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje nelegaliai pasilieka daug mažiau žmonių, nei buvo skelbta. Konservatorių partija daugiau nei dešimt kartų išpūstus skaičius naudojo savo agitacijoje per kelerius rinkimus iš eilės.

Prieš referendumą daugiau nei pusė šalies gyventojų buvo susirūpinę dėl imigracijos. Šiuo metu šis klausimas rūpi vos kas penktam šalies gyventojui. Dabar žmonėms, o ypač verslininkams svarbiau, kad Britanijoje greitai nebeliks kam dirbti – ima trūkti darbuotojų žemės ūkio srityje. Ekspertai baiminasi, kad šalis greitai pajus ir darbuotojų trūkumą kitose sferose, ypač sveikatos apsaugoje.