Naujienų srautas

Pasaulyje2017.08.26 11:40

Baltuosius rūmus palieka JAV nacionalinio saugumo patarėjas S. Gorka

BNS 2017.08.26 11:40

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Sebastianas Gorka, kurio griežtosios linijos pažiūros imigracijos ir terorizmo atžvilgiu kurstė nerimą Baltuosiuose rūmuose ir už jų ribų, tapo dar vienu pareigūnu, paliksiančiu prezidento Donaldo Trumpo administraciją.

46 metų S. Gorka penktadienį sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad atsistatydino iš pareigų. Vis dėlto vienas administracijos pareigūnas, nepanoręs viešinti savo vardo, sakė, kad S. Gorka neatsistatydino, bet „nebedirba Baltuosiuose rūmuose“.

Buvęs konservatyvios pakraipos naujienų portalo „Breitbart News“ redaktorius buvo priimtas dirbti D. Trumpo administracijoje kaip kovos su terorizmu patarėjas. Vis dėlto S. Gorka nepriklausė Nacionalinio saugumo tarybai, o jo atsakomybė nebuvo aiškiai apibrėžta.

Šis saugumo ekspertas neretai kalbėdavo per televizijos žinias ir buvo uolus D. Trumpo politikos šalininkas.

S. Gorka atsisakė komentuoti savo pasitraukimo iš Baltųjų rūmų priežastis, bet patarė pasiskaityti ištraukas iš jo atsistatydinimo rašto, paskelbtas penktadienio pavakarę tinklalalpio „The Federalist“.

Patarėjas rašė, kad „asmenys, labiausiai įkūniją ir atstovavę politikai, „padarysiančiai Ameriką vėl didžią“, pastaraisiais mėnesiais patirdavo pasipriešinimą iš vidaus, buvo sistemingai šalinamis arba jiems buvo kenkiama“.

Jis taip pat kritikavo naujausią D. Trumpo kalbą apie strategiją Afganistano atžvilgiu: „Faktas, kad parengusieji ir patvirtinusieji šią kalbą pašalino bet kokias užuominas apie radikalųjį islamą arba radikaliojo islamo terorizmą, įrodo, kad jūsų prezidentinės kampanijos esminis elementas yra prarastas.“

S. Gorka taip pat rašė, kad „geriausias ir veiksmingiausias būdas, kaip galiu palaikyti jus, pone Prezidente, yra (veikti) iš už Liaudies rūmų išorės“.

Praeitą savaitę D. Trumpo komandą taip pat paliko jo vyriausiasis strategas Steve`as Bannonas, atlikęs itin svarbų vaidmenį per pernai vykusių prezidento rinkimų kampaniją. Šis vadinamojo alternatyviosios dešinės (alt-right) judėjimo didvyris, kurio darbas Baltųjų Rūmų vakarų sparne nuo pat pradžių vertintas prieštaringai, buvo vieno iš kelių konkuruojančių galios centrų chaotiškuose Baltuosiuose Rūmuose centrinis veikėjas.

S.Bannonas greitai grįžo į savo ankstesnį „Breitbart News“ vykdomojo pirmininko postą.

D. Trumpo strategas Baltuosius rūmus paliko vadovavimą Baltųjų rūmų administracijai perėmus Johnui Kelly, Pastarasis mėgino grąžinti drausmę sumaišties krečiamame Vakarų sparne, nuslopinti prieštaraujančius balsus, apriboti prieigą prie prezidento ir nustatyti prioritetus.

Tarp svarbių pareigūnų, pastaraisiais mėnesiais palikusių JAV administraciją, taip pat buvo D.Trumpo pirmasis atstovas spaudai Seanas Spiceris ir ankstesnis Baltųjų rūmų administracijos vadovas Reince`as Priebusas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi